Dilan, Hazar ve Melisa Elidor ile bir işbirliğine imza attı

Elidor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne sayılı günler kala Dilan Çiçek Deniz, Hazar Ergüçlü, Melisa Şenolsun ile bir iş birliğine imza attı.Başarılı oyuncular elçiliğini üstlendikleri kampanya ile kadınların potansiyeline dair ön yargıların hayallerini gerçekleştirmek isteyen kadınların önünde bir engel oluşturmasına “Biz Yokuz” diyor. Elidor ve kampanya elçiliğini üstlenen üç isim.

“Aklımız saçımızla ölçülüyorsa biz yokuz” mesajını öne çıkaran kampanya, kadınların potansiyeline ilişkin olumsuz ön yargılar konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Dilan Çiçek Deniz, Hazar Ergüçlü, Melisa Şenolsun

Kadınların hikayelerine yer verdiklerini ifade eden Eroğlu, “Spor, sanat, tıp dünyası, medya ve prodüksiyon sektörünün yanı sıra sosyal hayatta gördüğümüz kadın kesitleri dışında Dilan süper kahramanların çoğunlukla erkek olduğu sinema dünyasında kadın bir süper kahraman olarak karşımıza çıkıyor. Hazar zorlu bir aksiyon sahnesini başarıyla canlandırırken Melisa ise trafikte her gün pek çok kadın sürücünün karşılaştığı ön yargılara gönderme yapıyor.” dedi.

Dilan Çiçek Deniz: “Dünyanın hemen hemen her yerinde kadınlar sahip oldukları potansiyeli önemsiz gören, yetersiz bulan, şüpheyle yaklaşan olumsuz ön yargılara maruz kalıyor. Bu kampanya ile o ön yargılara bir ayna tutmayı ve kadınlar adına fırsat eşitliği için farkındalık yaratmayı hedefliyoruz.”

Hazar Ergüçlü: “Kadınların önemli bir kısmı toplumda erkeklerle eşit fırsatlara sahip olmadıklarını düşünüyor ki bu üretmek, değer yaratmak ve hayallerini gerçekleştirmek isteyen kadınların cesaretini kıran bir durum. Kadınların potansiyeline dair olumsuz ön yargıları geride bırakmamız gerekiyor.”

Melisa Şenolsun: “Sosyal ve ekonomik hayata daha fazla katılmak isteyen kadınların önüne birer engel olarak çıkan cinsiyet odaklı ön yargılar konusunda bir farkındalık yaratmak için yan yana geldik. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde başlayan bu kampanya ile mesajımızı mümkün olduğu kadar çok insana ulaştırarak değer yaratmak istiyoruz.”

Kampanya kapsamında…
Elidor 5 Mart Salı günü farklı satış kanallarında belirli sürelerle ürünlerini raflardan alarak çalışmaya dikkat çekecek. Kampanya kapsamında hayata geçirilen bizyokuz.com sitesi de kampanyaya destek vermek isteyenleri bilgilendirecek.

Elidor ve kampanya elçiliğini üstlenen üç isim

Etiketler: , , , , , , , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
3 shares