Geleneksel #Sendepatile kampanyasından hayvanlara 10 ton mama yardımı çıktı

Felix SendePatile Kampanyası.

80 yılı aşkın bir süredir evcil hayvanların sağlıklı beslenmesinde öncülüğünü sürdüren Nestlé Purina’nın Felix markası ile Dünya Hayvanları Koruma Günü için düzenlediği #Sendepatile kampanyasına yoğun katılım gerçekleşti. Sosyal medya üzerinden #Sendepatile hashtagiyle yapılan paylaşımlar sonucunda barınaktaki hayvanlara 10 ton mama bağışlandı. Felix SendePatile Kampanyası.

Youtube kanalımız

Besleyici ve sağlıklı evcil hayvan ürünleri alanında dünya lideri Nestlé Purina, Felix markası ile birlikte barınaklarda ve sokaklarda zor koşullarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan hayvanların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Nestlé Purina, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ne özel düzenlediği ve artık gelenekselleşen sosyal sorumluluk projesi #Sendepatile ile bağışladığı 5 ton mamaya ek 5 ton mama daha bağışladı.

Bu yıl 5.’si yapılan kampanya kapsamında, hayvanseverler attıkları adım sayısının ekran görüntüsünü Instagram veya Twitter üzerinden @felixturkiye hesabını mentionlayarak #Sendepatile hashtagi ile paylaştılar. Nestlé Purina da hayvan dostlarımıza kendi bağışına ek 5 milyon adım için 5 ton mama bağışı daha yaparak toplamda 10 ton mamaya ulaştı.

Nestlé Purina PetCare Genel Müdürü Ayça Erkol kampanya ile ilgili olarak, “Bu yıl 5.’sini düzenlediğimiz bu kampanyaya yaygınlaşması ve katılımın her geçen yıl artmasından oldukça mutluyuz. Hayvanseverlerin yaptıkları paylaşımlar hayvan dostlarımıza mama yardımı olarak döndü. Ayrıca sosyal anlamda da çok önemli bir konuda farkındalığa katkıda bulunduk. Hayvanlar da tıpkı insanlar gibi en güzel şekilde yaşamayı hak ediyorlar. Bunun için Nestlé Purina PetCare olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Hayvan dostu paylaşımların yardıma muhtaç hayvanlara destek için farkındalık yaratmasını amaçlayan ve 2015 yılından bu yana yapılan bu kampanya kapsamında şu ana kadar yapılan mama bağışı miktarı böylelikle 50 tona çıkmış oldu.

Felix SendePatile Kampanyası. Girls and She Dergisi.

Lipton ve Migros ile okullar rengarenk!

Etiketler: , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
0 shares