Uyuyan Güzel Ayakta Alkışlandı!

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, bale tekniği ve estetiği yönünden bu sanat dalının en önemli ürünlerinden biri olan ‘’ Uyuyan Güzel ‘’ balesini 30 Kasım günü izleyicisiyle yeniden buluşturdu. Koreograf – besteci işbirliğinin en güzel örneklerinden biri olan Uyuyan Güzel, ihtişamı ile seyircileri bu büyülü masalın içine çekti ve yine büyük beğeni aldı. Klasik Bale Uyuyan Güzel

Youtube Kanalımız

Prenses Aurora’ yı Büşra Ay, Prens Florimund’ u Erhan Güzel, Carabosse’ u İlke Kodal, Leylak Perisi’ ni Melike Koper, Prenses Florine ve Mavi Kuş’ u Ami Naito ve Hasan Topçuoğlu dans ettiler.

Eserin koreografı Petipa; henüz yazılmamış bir müzik üzerine bu baleyi tasarlamış, Çaykovski; yazdığı güzel müzikle balenin bütün farklı kavramlarının, karakterlerin ve güçlüklerle dolu bale adımlarının en doğal biçimde kaynaşmasına olanak vermiştir.

Youtube Kanalımız

Yüz yıllık uykuya dalan güzel bir prensesin öyküsünü anlatan klasik bir Avrupa masalı olan “Uyuyan Güzel’’ 3, 5, 10, 12 Aralık saat: 20.00’ de ve 7 Aralık saat: 16.00 ‘da Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde izleyicilerin karşısında olmaya devam edecek.
Müzik: P.İ.ÇAYKOVSKİ
Koreograf: M. PETIPA
Sahneye Koyan ve Düzenleyen: Ayşem SUNAL SAVAŞKURT
Orkestra Şefi: Roberto GIANOLA
Dekor Tasarımı: Adnan ÖNGÜN
Kostüm Tasarımı: Çimen SOMUNCUOĞLU
Işık Tasarımı: Önder ARIK

Klasik Bale Uyuyan Güzel