Yürüyen Merdiven’lerden ikinci albüm “yok mu, var”

İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü öğretim üyelerinden Yiğit Özatalay’ın da üyesi olduğu “Yürüyen Merdiven” grubu, müzik çalışmalarını ikinci albümleriyle taçlandırdı. “Yok mu, Var” adıyla yayınlanan albüm, 12 Aralık’ta müzikseverlerle buluştu. Lansman konseri 20 Aralık’ta Nardis Jazz Club Beyoğlu’nda

İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü öğretim üyelerinden Yiğit Özatalay’ın aralarında bulunduğu Yürüyen Merdivengrubu, “Yok mu, Var” isimli ikinci albümünü piyasaya sürdü. BİLGİ Music Label etiketiyle çıkan albümün kayıtları santralistanbul Kampüsü’ndeki BİLGİ Müzik Bölümü Kayıt Stüdyosu gerçekleştirildi. Albümde Yürüyen Merdiven’e Tülay Günal, Genco Erkal, Ülkü Aybala Sunat, Tolga Bilgin, Angelika Niescier, Güç Başar Gülle, Kristian Lind, Çağdaş Engin ve Luca Avanzi eşlik etti.

Müzikal yolculuk albüme dönüştü
Kendini “mekanik bir yapıdan ziyade iki bacaklı bir organizma” olarak nitelendiren Yürüyen Merdiven grubu, Yiğit Özatalay ile Mustafa Kemal Emirel’i birbirine bağlayan 15 yıllık dostluğun ürünü. Albüm, davulun melodik kişiliğiyle piyanoya, piyanonun ise perküsif kişiliğiyle davula yaklaşmasıyla oluşan dengeyi müzikseverlere sunuyor. Özatalay piyano ve besteleriyle, Emirel ise davuldaki performansıyla öne çıkıyor.

Lansman konseri 20 Aralık’ta Nardis Jazz Club Beyoğlu’nda

Etiketler: , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
3 shares