Zaman ve mekan sınırı olmadan eğitimi öğrenciler yarıyıl tatilinde “Dijital Sınıflar”da eğlenecek hem öğrenecek

Bahçeşehir Kolejinin Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek 7 yıl önce başlattığı “Tablet Destekli Eğitim” projesi, uygulamalarla zenginleştirilerek devam ediyor. Dijital eğitim araçlarına dersleri entegre ederek 21. yüzyılın ihtiyaçlarına uygun öğrenme ortamları oluşturan Bahçeşehir Kolejinde öğrenciler yarıyıl tatilinde, kendileri için oluşturulan dijital sınıflarda eğlenceli bir şekilde bilgilerini pekiştirecekler. Bahçeşehir Kolejinin tablet destekli eğitim projesi

Öğrenciler, Bahçeşehir Koleji tarafından kendilerine tanımlanan uygulamalarla, dijital ortamda kendileriyle paylaşılan yarıyıl çalışmalarına erişme olanağı bulacak. Sınıf ve branş öğretmenleri tarafından oluşturulan dijital sınıflar üzerinden oluşturulan içeriklere zaman ve mekândan bağımsız şekilde erişecek öğrencilerin, tüm dijital çalışmaları anında bulut sistemine kayıt olacak ve öğretmenler tarafından da eş zamanlı olarak görüntülenebilecek.

Öğrencilerinin öğrenme stillerine ve farklı öğrenme ihtiyaçlarına uygun bilgi kaynaklarına anında erişimlerini sağlayarak daha kalıcı öğrenmelerini hedefleyen Bahçeşehir Koleji, uygulamalar yardımıyla ev çalışmalarını dijital ortama aktararak teknolojiyi bilgiye ulaşım aracı olarak kullanma alışkanlığı kazandırıyor. Bahçeşehir Koleji öğrencileri, dijital eğitim uygulamalarıyla 21. yüzyıl becerilerinin en önemli kazanımlarından Bilgi ve İletişim Teknolojileri (ICT) okur yazarlığı edinerek yetişiyorlar.

Bahçeşehir Kolejinin tablet destekli eğitim projesi

Etiketler: , , , , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
4 shares