Nasıl Youtuber oldular? Nasıl Youtuber olurum? İşte bunun cevapları!

Nasıl Youtuber Olurum? Bu soru son dönemlerde arama motoru google’a en çok sorulan sorulardan biri. Ünlü olmanın yanında, para kazanma imkanı da olduğu için bu konu çok sık araştırılıyor. Nasıl Youtuber Olurum Sorusunun Cevabı.

Youtube Kanalımız.

Bu konu aslında tamamen sizin yeteneğinize ve elbette biraz şansınıza kalmış durumda. Hatırlarsınız Justin Bieber’ın ünlü olma konusunda bu şansı yanındaydı. Ünlü bir müzik yapımcısı yanlışlıkla Youtube videosuna tıklamıştı. Sonrasında olanları zaten hepimiz biliyoruz?

Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Bu konuda ilk yapmanız gereken bir Google hesabına sahip olmanız. Çoğunluğunuzun gmail hesabı vardır diye düşünüyoruz.

Google Hesabınızı kullanarak yönetimi yalnızca size ait olacak bir kanal oluşturmak için aşağıdaki talimatları uygulayın.

Bir bilgisayarda veya mobil siteyi kullanarak YouTube’da oturum açın.
Yükleme, yorum gönderme veya oynatma listesi oluşturma gibi kanalınız olmasını gerektiren herhangi bir işlem yapmayı deneyin.
Henüz kanalınız yoksa kanal oluşturmanızı isteyen bir ileti görürsünüz.
Bilgileri (Google Hesap adı ve fotoğrafınız ile) kontrol edin ve yeni kanalınızı oluşturmak için onaylayın. Bu kadar basit artık size ait bir kanalınız var. Elbette kanalınızı seçerken hangi konularda yayınlar yapacağınızı da belirtmeniz gerekiyor.

Nasıl Youtuber Olma Adımı Atarım?

Bu konuda çok tecrübeli Youtuber arkadaşlarımızla yaptığımız konuşmalarla ilk kural olarak aktif olmanız ön plana çıkıyor. Yani kanalınıza değer vermeniz ve video yüklemelerini aksatmamanız lazım. Haftada üç ya da dört video yüklemek en ideali.

Kanal adını oluştururken kısa ve özgün bir isim bulmaya çalışın. Youtuber olabilmek için herkesin yaptığını değil, kendiniz olun. Herkesin yaptığını yaparsanız arada kaybolup gidersiniz. Bu iş için gerçekten çok düşünmek ve herkesten farklı olmak çok büyük önem taşıyor. Yani genelde makyaj videoları çekenler aynı tipte videolar ile karşımıza çıkıyor. Mesela siz bu makyajı yaptım ama nasıl temizlerim? gibi videolar çekin. Ya da kombin önerileri yapan çok kanal var ama siz kombin alışverişi videoları çekin.

Nasıl Youtuber Olurum Sorusunun Cevabı. Girls and She Dergisi.

TikTok Fenomeni Ceren Yıldız Nasıl Fenomen Olabilirsiniz Sorusunu Yanıtladı!